Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social în garsonieră locuită pt SRL fără ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social în garsonieră locuită pt SRL fără activitate la sediu

Dețin garsonieră (locuim 2 persoane) și doresc să mut sediul social al SRL-ului meu (fără activitate declarată la sediu) in această garsonieră.

Sunt un fel de nomad digital (deși e cam mult spus) care lucrează uneori la client, alteori de la părinți/prieteni/excursii , dar și de la domiciliu (garsoniera in cauza). Efectiv stau in pat/la masa și lucrez de pe laptop.

Ar putea apărea vreo problemă dacă nu declar activitate la sediu și dacă mut sediul în garsoniera care e folosită ca locuință?

Ar trebui să fiu atent și la alte aspecte?

Mulțumesc anticipat!
Declararea activitatii sau nu la o anumita adresa (sediu social, etc) nu o faceți dumneavoastră după cum doriți, ci în functie de codurile caen necesare și care impun activitatea la o adresa fixa (sediu social sau punct de lucru) sau la clienți.
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Puteti, desigur ca puteti.
Este recomandat sa declarati ca sediul este fara ativitate (in garsoniera) si totodata sa declarati ca desfasurati activitatea la terti (sunt formulare diferite)