avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general De când va trece la impozit pe profit?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

De când va trece la impozit pe profit?

Buna ziua,

Firma a depasit cifra de afaceri in iulie 2023 de 500000 euro si va trece la impozit pe profit....ce declaratii trebuie sa depun?...De cand va trece la impozit pe profit mai exact?

multumesc
Ultima modificare: Vineri, 28 Iulie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ionela11 , utilizator 11:40, 9 August 2023
Va trece la impozit pe profit din TRIM 3 si va depune declaratia D700 pentru modificarea vectorului fiscal de la micro la profit incepand cu 01.07.2023.
pai deja e trecuta luna iulie 2023...depun D700 cand vreau eu?...sau am un termen.?...nu inteleg...poate pana pe 10 ale lunii sa depun D700 ....multumesc
cred ca acesta este termenul Declaratia 700 se depune in termen de 15 zile de la finalul trimestrului in care a depasit cifra de afaceri ,in cazul meu adica 15 octombrie 2023.

multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 010 zolisoft2014 zolisoft2014 La multi ani tuturor! In 2022 am fost microintreprindere fara angajat. Am angajat o persoana cu actele in regula (medicina muncii, contract cu 90 zile proba, ... (vezi toată discuția)
Trecere la impozit pe profit suciugeorgeta suciugeorgeta Buna ziua....Va rog daca se poate sa imi spuneti ce trebuie sa fac in cazul in care acum platesc impozit micro iar la sfarsitul lunii noiembrie am o cifra de ... (vezi toată discuția)
Trecere la impozit profit sain sain O firma platitoare de impozit pe microintreprinderi de 3% a depasit cifra de afaceri de 65000 euro in luna decembrie.Cand trece la impozit pe profit ,de la 1 ... (vezi toată discuția)