Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general De când va trece la impozit pe profit?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

De când va trece la impozit pe profit?

Buna ziua,

Firma a depasit cifra de afaceri in iulie 2023 de 500000 euro si va trece la impozit pe profit....ce declaratii trebuie sa depun?...De cand va trece la impozit pe profit mai exact?

multumesc
george-neagu, moderator
Va trece la impozit pe profit din TRIM 3 si va depune declaratia D700 pentru modificarea vectorului fiscal de la micro la profit incepand cu 01.07.2023.
pai deja e trecuta luna iulie 2023...depun D700 cand vreau eu?...sau am un termen.?...nu inteleg...poate pana pe 10 ale lunii sa depun D700 ....multumesc
cred ca acesta este termenul Declaratia 700 se depune in termen de 15 zile de la finalul trimestrului in care a depasit cifra de afaceri ,in cazul meu adica 15 octombrie 2023.

multumesc