Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, am un caz in cunoștiinte și nu mă pricep ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, am un caz in cunoștiinte și nu mă pricep cum sa ...

Buna ziua, am un caz in cunoștiinte și nu mă pricep cum sa ii ajut , mama minora de 17 ani iar tatăl lucrează de o luna doar la locul actual de munca iar în ultimi 2 ani a lucrat doar 3 luni toate , cum poate beneficia de vreun concediu de creștere copil sau ceva că trebuie să stea acasă ,mama fiind mică și fără experiență are nevoie de el, cunoasteti câteva vreo lege care îl poate ajuta pe tatăl sa stea acasă cu copilul și să ia vreun stimulent ceva ?
În ultimii 2 ani trebuia să aibă lucrate minim 12 luni ca să poată beneficia de concediu creștere copil și de indemnizație.
Dapix, utilizator