Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ieri am fost implicată intr-un accident rutier. ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ieri am fost implicată intr-un accident rutier. Strada pe care ...

Ieri am fost implicată intr-un accident rutier. Strada pe care mergeam s-a intersectat din dreapta cu o strada fără indicatoare rutiere ,nici eu neavând in acel loc indicator. Eu aveam 35km/ora, m-am asigurat din dreapta , și aveam timp sa trec dar cel care venea a intrat in intersecție uitându-se in partea dreapta ,fără semnal și virând in stânga,m-a lovit in dreapta spate iar din izbitură , am ricoșat in dreapta imediat dupa intersecție, in mașinile parcate , avariind spatele primei mașini iar la a doua din fata acesteia portbagajul s-a deschis și nu se mai închidea, fără alte semne. Am fost la poliție cu mașina pe platforma și clar sunt vinovata ca nu am anticipat ca baiatul nu ma vede ca trec , după cum a și spus de altfel, In acest caz asigurarea mea cum ma ajuta cu mașinile avariate?Mentionez ca totul este înregistrat pe camera.
Errin40, utilizator
Buna ziua

Toate masinile avariate se repara pe RCA-ul dvs.
Masina dvs o veti repara din bani proprii, asta in cazul in care nu aveti CASCO.