Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul fara plata solicitat institutiei se acorda ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul fara plata solicitat institutiei se acorda in zile ...

Concediul fara plata solicitat institutiei se acorda in zile lucratoare sau calendaristice ? Acest concediu l-am solicitat pentru rezolvarea unor probleme personale.
Daca sunt zile lucratoare va rog sa.mi spuneti unde este specificat in lege .Multumesc.
Practica uzitata este in sensul acordarii in zile calendaristice.