Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Buna ziua, Un absolvent de drept, care a intrat in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Buna ziua, Un absolvent de drept, care a intrat in Baroul Bucuresti, ...

Buna ziua,

Un absolvent de drept, care a intrat in Baroul Bucuresti, poate face stagiatura si in provincie la un avocat titular?

Multumesc
Avocatul indrumator trebuie sa fie din Baroul unde figureaza stagiarul.Todata trebuie sa urmeze cursurile INPPA , asta presupune prezenta fizica si sustinerea examenelor. Dar poate cere transferul in Baroul din raza de domiciliu si acolo se poate cu avocat indrumator.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business