avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 349 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Buna ziua, Un absolvent de drept, care a intrat in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Buna ziua, Un absolvent de drept, care a intrat in Baroul Bucuresti, ...

Buna ziua,

Un absolvent de drept, care a intrat in Baroul Bucuresti, poate face stagiatura si in provincie la un avocat titular?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business 16:19, 8 August 2023
Avocatul indrumator trebuie sa fie din Baroul unde figureaza stagiarul.Todata trebuie sa urmeze cursurile INPPA , asta presupune prezenta fizica si sustinerea examenelor. Dar poate cere transferul in Baroul din raza de domiciliu si acolo se poate cu avocat indrumator.
Ultima modificare: Marți, 8 August 2023
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inppa elena_2 elena_2 Buna ziua! De cand am vazut anuntul ca se fac inscrieri la INPPA ma tot framanta acest gand. Ideea e ca ca as vrea si eu sa urmez cursurile acestui institut ... (vezi toată discuția)
Admitere inppa marachi marachi Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii: in ce consta admiterea la INPPA , taxele de inscriere si dosarul de inscriere. Multumesc! (vezi toată discuția)
Inppa obligatoriu?? Lavinia Buturuga Lavinia Buturuga Imi puteti spune daca aceste cursuri au devenit obligatorii pentru avocatii stagiari care sunt in al doilea an de stagiatura?? Mai pot da definitivatul in ... (vezi toată discuția)