avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Mama s-a incadrat la art. 1 din OG nr. 105/1999
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Mama s-a incadrat la art. 1 din OG nr. 105/1999

Mama s-a incadrat la art. 1 din OG nr. 105/1999, eu ca,mostenitoare beneficiez de scutire de la plata impozitului pentru clădirea și terenul aferent acesteia, dobândite prin moștenire de la mama.Multumesc
Ultima modificare: Joi, 17 August 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:17, 17 August 2023
Nu.
Dvs puteti depune cerere la primarie, impreuna cu actele doveditoare si veti primi raspunsul scris.
Ultima modificare: Joi, 17 August 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturile sotiei supravietuitoare BescheaGeorgeta BescheaGeorgeta Buna ziua As vrea sa stiu daca sotia supravietuitoare a unei persoane persecutate pe motive politice, beneficiaza de scutire de impozit pentru locuinta. ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, mama mea a fost refugiat era minora atunci, a beneficiat ... Dorinadancium@gmail.com Dorinadancium@gmail.com Bună ziua, mama mea a fost refugiat era minora atunci, a beneficiat de indemnizație pana în 2016 când a decedat. Eu ca fica a ei beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Scutire la impozit pe cladire si teren ionitaani29 ionitaani29 buna ziua!mama mea face dializa de 3 ori pe saptamana, iar tatal meu este decedat. as vrea si eu sa stiu daca este scutita de impozit pe cladire si teren.va ... (vezi toată discuția)