Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare lift bloc 4 etaje
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare lift bloc 4 etaje

Buna ziua, va rog daca este cineva care imi poate raspunde la o intrebare. Locuim intr-un bloc cu patru etaje si trei scari. Cate 10 apartamente pe o scara. Dorim sa ne montam un lift la una dintre scari. Am strans sase semnaturi de acord de pe scara in cauza. Asociatia de locatari exernalizata spune ca ar fi suficiente semnaturile ca sunt mai mult de jumatate din apartamente. Unii sustin ca avem nevoie de acordul tuturor vecinilor, si de la celelalte scari, adica 30 de apartamente. Va rog daca se poate, sa ne lamuriti, de cate semnaturi avem nevoie pentru a putea realiza acest proiect
Îmi puteți da detalii despre firmă cară va monta liftul? Sunt interesata și eu de un lift în blocul meu. Mulțumesc frumos!
ASCENSO