Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cadru legal -reglementari incalzire in pardoseala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cadru legal -reglementari incalzire in pardoseala

Care este legea care reglementeaza si in ce fel, introducerea caldurii termice in pardoseala ?
-Nu mi se pare firesc sa fie facuta empiric -manual si neautorizat de catre propietarul apartmentului si nu de catre o firma abilitate si autorizate in acest sens .
Nu există o lege care să reglementeze acest domeniu. Sunt lucrări de instalații, azi, cu materialele și informațiile existente, orice persoana cu spirit tehnic poate sa facă astfel de lucrări.

Eu nu m-as hazarda ca aceasta lucrare sa fie executata de un nene cu spirit tehnic,
Lucrarea trebuie facuta cu materiale de ce-a mai buna calitate cu garantie de cel putin 10-15 ani si de catre o firma cunosuta/recunoscuta, cu garantii extinse. Altel patiti ca un vecin de-al nostru, care dupa 3 ani a fost nevoit sa o faca din nou, de aceasta printr-o firma serioasa. Va inchipuiti deranjul si costurile?
Aveți perfecta dreptate, dar întrebarea utilizatorului era alta.

Adam Grecu a scris:

Eu nu m-as hazarda ca aceasta lucrare sa fie executata de un nene cu spirit tehnic,