Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Sunt posesorul unui certificat pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Sunt posesorul unui certificat pentru Persoane cu dizabilități ...

Buna ziua
Sunt posesorul unui certificat pentru Persoane cu dizabilități grad Accentuat.
Sunt angajat al SC Electrocentrale București SA.
Va rog sa imi spuneți dacă beneficiez de prevederile Legii 153/2017 care acordă un spor de 15% la salariu persoanelor angajate in unitatile de stat.
NU, intrucat soicietatea nu intra sub incidenta legii nr.153/2017.