Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Cum îmi recuperez banii de la agenția de turism ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Cum îmi recuperez banii de la agenția de turism Hello Holidays ...

Cum îmi recuperez banii de la agenția de turism Hello Holidays fără penalizare in condițiile in care eu am anunțat că renunț la pachetul turistic achiziționat cu cu 90 zile înainte de efectuarea sejurului ,mentiones că am o precizare in contract fără litera de de lege prin care spune că dacă renunț la sejur voi fi penalizata cu 100% și nu primesc nimic
Buna ziua

Pai, daca ati semnat o clauza contractuala care specifica clar, ca renuntarea la sejur duce la pierderea banilor, ce doriti sa recuperati? Praful de pe toba?

Aveti 2 variante:
1. Mergeti in excursie
2. Pierdeti banii.

Dvs alegeti.