Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Daca urmez o facultate la distanță pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Daca urmez o facultate la distanță pot primi pensia ...

Buna ziua!
Daca urmez o facultate la distanță pot primi pensia de urmaș in continuare? In articolul de lege scrie ca pot beneficia de aceasta pensie pana la vârsta de 26 de ani daca urmez studiile unei instituții de învățământ superior organizate conform legii, însă nu este menționata și forma de studii (IF, id, ifr). Menționez ca am 20 de ani.
Va mulțumesc!
Si invatamantul la distanta este organizat potrivit legii.
Intra in aceiasi categorie.

Carp Mircea a scris:

Si invatamantul la distanta este organizat potrivit legii.
Intra in aceiasi categorie.

Deci sa înțeleg ca voi primi in continuare. Va mulțumesc !
Da.