avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 362 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Daca urmez o facultate la distanță pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Daca urmez o facultate la distanță pot primi pensia ...

Buna ziua!
Daca urmez o facultate la distanță pot primi pensia de urmaș in continuare? In articolul de lege scrie ca pot beneficia de aceasta pensie pana la vârsta de 26 de ani daca urmez studiile unei instituții de învățământ superior organizate conform legii, însă nu este menționata și forma de studii (IF, id, ifr). Menționez ca am 20 de ani.
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:05, 31 August 2023
Si invatamantul la distanta este organizat potrivit legii.
Intra in aceiasi categorie.


Carp Mircea a scris:

Si invatamantul la distanta este organizat potrivit legii.
Intra in aceiasi categorie.


Deci sa înțeleg ca voi primi in continuare. Va mulțumesc !
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie militara de urmas vioalex8 vioalex8 Buna seara! Va rog frumos, am si eu o nelamurire, daca ma puteti ajuta: Primesc o pensie militara de urmas, iar de curand am terminat facultatea.Problema este ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas costeaa costeaa Buna ziua, Va rog daca puteti sa ma lamuriti cu pensia de urmas, tatal meu a decedat in 2003 si pana acum am primit pensie de urmas, dar acum am terminat ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas,pls ajutati-ma! oanaboros oanaboros Buna ziua...am 19 ani,tocmai ce am terminat liceul si m-am inscris la o facultate la forma de invatamant ID.Mentionez ca tatal meu este decedat de 10 ani,pana ... (vezi toată discuția)