avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în plata îi ...

Bună seara
Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în plata îi mai mare ca pensia rezultata din calcul (VPR× nr. de puncte) nu beneficiez de indexari anuale pana ma ajung cei care au puncte mai puține?
Deci contributivitate mai mică?
Sau vor fi modificări anuale a VPR-ului?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: vint dorel , utilizator 05:36, 8 Septembrie 2023
La total puncte egale și pensii egale. U introduceți alte date în discuție.
Cu scuzele de rigoare, vă mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. dacă prin noua lege de calcul a pensiei ( nr. puncte× ... vint dorel vint dorel Bună seara. Dacă prin noua lege de calcul a pensiei ( nr. puncte× VPR), rezulta o pensie mai mică față de pensia în plata mai beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Noua lege a pensiilor 6Victor7 6Victor7 Noua lege a pensiilor Vă salut cu respect ! Apelez la ajutorul dv. pentru o nelămurire : În ianuarie 2024 , toate pensiile vor fi mărite . În ... (vezi toată discuția)
Bună seara.am lucrat contributiv in condiții de handicap accentuat, ... Iorga Niculai Iorga Niculai Bună seara.Am lucrat contributiv in condiții de handicap accentuat, permanent și nerevizuibil 28,5 ani.Am în același timp gr.2 de muncă 13 ani.Am stagiul ... (vezi toată discuția)