Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în plata îi ...

Bună seara
Deci d-le MIRCEA CARP, dacă pensia în plata îi mai mare ca pensia rezultata din calcul (VPR× nr. de puncte) nu beneficiez de indexari anuale pana ma ajung cei care au puncte mai puține?
Deci contributivitate mai mică?
Sau vor fi modificări anuale a VPR-ului?
Mulțumesc
La total puncte egale și pensii egale. U introduceți alte date în discuție.
Cu scuzele de rigoare, vă mulțumesc!