Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună! In ultimul an am luat mai multe zile de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună! In ultimul an am luat mai multe zile de concediu medical. ...

Bună! In ultimul an am luat mai multe zile de concediu medical. As dori sa va intreb dacă iau cateva zile de concediu medical in septembrie 2023 ,la calculul celor 90 de zile dintr -un an calendaristic se tine cont si de zilele din septembrie 2022 ? Dacă se tine cont atunci as depasi cele 90 de zile. Multumesc!
In septembrie 2022 cand ati avut concediu medical?
In ultima saptamana din septembrie ,5 zile.
Se iau in considerare .. numai daca va luati din octombrie nu intra in calcul.