Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... In clasa fiului meu mediile generale sunt pâna la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

In clasa fiului meu mediile generale sunt pâna la media 9,50. ...

In clasa fiului meu mediile generale sunt pina la media 9,50. Primesc 30% din elevi bursa de merit, in ordinea descrescatoare a mediilor? Multumesc
Bursele de merit: se acordă pentru minimum 30% din elevii din fiecare clasă de gimnaziu şi liceu dintr-o unitate de învăţământ preuniversitar, în ordinea descrescătoare a mediilor generale anuale; acolo unde situația o impune, potrivit metodologiei, lista de beneficiari va fi extinsă pentru a cuprinde toți elevii cu media mai mare sau egală cu 9,50.