avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Aș avea o întrebare cu privire la un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Aș avea o întrebare cu privire la un dosar penal ...

Buna ziua.
Aș avea o întrebare cu privire la un dosar penal cu suspendarea a unei condamnări însoțită de obligația efectuării de ore comunitare .
Persoana în cauza nu a reușit sa duca la îndeplinire toate orele pe perioada impusă, din anumite motive de sănătate ,întreținerea mamei sale !
Intrebarea este ce se mai poate face sa nu ajungă în penitenciar ?
Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Ce sanse de castig ale procesului am ? ruller ruller Buna ziua, este vorba de conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a fi admis in doua institutii de stat diferite: [b]1. Administratia ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de ajutor marduk marduk am un prieten care a fost prins cu arme albe la el pe strada de jandarmerie....i s-a luat declaratia si i s-a facu proces verbal de ridicare al acelor ... (vezi toată discuția)
Legea 221/2009 annabela annabela Va rog sa ma informati ce se intampla cu legea 221/2009. Se mai judeca fondul ca urmare a deciziei Curtii Constitutionale? Cum a motivat Curtea ... (vezi toată discuția)