Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii IT - Modificari Cod Fiscal 1 Oct 2023
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

IT - Modificari Cod Fiscal 1 Oct 2023

Cu noile schimbari aduse Codului Fiscal incepand cu 1 Oct 2023 as vrea sa stiu cum anume o sa ma afecteze ( lucrand in IT ) fiindca vad pareri si pareri impartite pe internet.
Ca exemplu sa zicem ca depasesc suma de 10.000 brut si am o scutire de 600 RON

Multumesc frumos pentru raspuns.
Bogdan87x!an, utilizator
Este prematur sa ne pronuntam pe ceva ce nu este inca adoptat.
Mersi de raspuns Cornel, asta am gasit pe net si nu stiu ce o sa urmeze de asta am zis sa intreb.

[ link extern ]

Măsuri care urmează să se aplice de la 1 octombrie 2023

- eliminarea facilităților fiscale în construcții, agricultură și IT

Sunt niste propuneri , dar acestea trebuie sa fie si adoptate ...probabil cand se va pune in transparenta decizionala , putem emite o parere.