Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, Detin un garaj sub bloc, care are peretele ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, Detin un garaj sub bloc, care are peretele exterior ...

Buna seara,

Detin un garaj sub bloc, care are peretele exterior pe latura blocului. Un vecin, fără sa ma întrebe dacă sunt de acord, a gletuit peretele exterior pentru a fi mai estetic pe banii (și meseriașii lui), iar acum are pretenția ca eu sa plătesc 80% din sumă. Este legal?
Trebuia să că întrebe înainte daca doriți să cotizați. Nu sa vă pună în față situației înplinite.
Cotitez cu mare drag, dar pe cota parte. Din propria inițiativa, as face pe banii mei, dar altfel, am pretenția și eu ca totul sa fie la comun cum e și normal sa fie.

Szekely Barna a scris:

Trebuia să că întrebe înainte daca doriți să cotizați. Nu sa vă pună în față situației înplinite.