Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Unde pot reclama o firma de furnizare servicii TV și ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Unde pot reclama o firma de furnizare servicii TV și internet ...

Unde pot reclama o firma de furnizare servicii TV și internet care a lăsat de CINCI zile o localitate întreaga fără servicii???
Buna ziua!
In primul rând trebuie gasita cauza lipsei serviciilor. După ce stabiliți cauza, trebuie citit contractul de furnizare servicii. De obicei, firmele de internet și telefonie se acoperă cu foarte multe clauze care sa le absolve de nefuncționarea serviciilor..
Dacă, totuși, cauza este imputabila firmei de telefonie, luați legatura cu un avocat, care sa meargă mai departe și sa va recupereze prejudiciile suferite.
Succes și numai de bine!
la ANCOM