Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua,ce bază legala exista pt un cadru didactic ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua,ce bază legala exista pt un cadru didactic navetist,bolnav ...

Bună ziua,ce bază legala exista pt un cadru didactic navetist,bolnav cronic ,grd 1 pt a i se deconta naveta integral?
Stiu ca ,angajatorul trebuie sa i deconteze la valoarea biletelor si nu a abonamentul de pe ruta.Cadrul didactic vine si pkeaca cu ce poate.Multumesc..
Decontarea abonamentelor/biletelor de transport emise de operatorii de transport auto și naval pentru cadrele didactice și pentru personalul didactic auxiliar se asigură la valoarea acestora.
(art.7 alin.1 din Normele metodologice privind decontarea cheltuielilor pentru naveta la și de la locul de muncă a cadrelor didactice și a personalului didactic auxiliar din învățământul preuniversitar de stat)