Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Am primit o notificare de la Primărie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Am primit o notificare de la Primărie

Bună.
Am primit o notificare de la Primărie, in luna august sa merg sa plătesc impozitul pe clădire, teren și masina .în 15 zile de la comunicare ,altfel voi primi penalități
Eu nu.sunt restanta ..pe anul 2022
În fiecare an plătesc în luna decembrie.
Știam ca impozitul la primărie se pot plăti pana la sfârșitul anului .
Deci ce spuneți? Mi se pot pune penalități, ca nu plătesc în Martie unde aveam reducerea de 10 %
george-neagu, moderator
Impozitul la primărie pentru casa, teren sau masina se plătește pana la 31 martie 2023 jumatate si pana la 30 septembrie 2023 restul, pentru anul în curs, sau toata suma pana la 31 martie 2023 pentru a beneficia de reduceri de 10% sau 5%. Nu pana în decembrie 2023.
george-neagu, moderator