avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, am depus dosat pentru Casa Verde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, am depus dosat pentru Casa Verde Fotovoltaice 2023. ...

Bună ziua, am depus dosat pentru Casa Verde Fotovoltaice 2023.
Imobilul unde instalez este locuința proprie cumpărată în rate la dezvoltator (nu banca)
În cartea funciară suntem proprietari cu textul:
"Intabulare, drept de PROPRIETATEcumparare, dobandit prin Conventie, cota actuala 1/1"
La capitolul sarcini este trecută ipoteca cu textul:
"Intabulare, drept de IPOTECA LEGALA, Valoare:xxxxx LEIreprezentand rest de pret" precum și numele dezvoltatorului imobiliar xxxxxxx SRL in favoarea căruia este ipoteca.
În aceste condiții sunt eligibili conform ordinului și ghidului AFM ?

Alte discuții în legătură

Fotovoltaice Elena Simona Elena Simona În cadrul programului casa verde 2023 este mentionat \"imobilul pe care se implementează proiectul nu este afectat de sarcini în favoarea unei persoane ... (vezi toată discuția)
Cind se poate aplica ptr casa verde si ce conditii trebuie sa ... Sorin Bogdan Sorin Bogdan Cind se poate aplica ptr Casa Verde si ce conditii trebuie sa indeplinesti????? (vezi toată discuția)
Interdictie sediu social in locatia unde sunt instalate panouri ... giuseppe07 giuseppe07 Interdictie sediu social in locatia unde sunt instalate panouri fotovoltaice cu finantare de la guvern ? Prin declaratiile care au fost solicitate la ... (vezi toată discuția)