Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cand este considerata abuziva decizia de incetare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cand este considerata abuziva decizia de incetare a CIM in perioada ...

Cand este considerata abuziva decizia de incetare a CIM in perioada de proba?
Daca este anulata de instanta de judecata, atunci putem spune ca incetarea raportului de munca este nelegala.
Foarte rar, teoria este ca în perioada de proba părțile pot înceta raporturile de munca fără a motiva,atât angajatorul cât și angajatul având aceasta opțiune.. Dacă vreți răspuns concret se analizează cu un av situația de fapt,unde ați lucrat,cât timp,pe ce post,ați avut dispute,v au comunicat nemulțumiri,v au șicanat colegii,angajatorul etcetc.Toate cele menționate se analizează pt evaluarea șanselor unui eventual demers în instanta..