Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare la limita perioadei de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare la limita perioadei de proba

Bună ziua, va rog sa ma ajutați în următoarea problemă. Sunt angajat la o firma la care am stipulata în contract o perioada de proba de 90 zile. Dacă am făcut notificare pt încetarea contractului în a 89-a zi, într-o zi de vineri, acea notificare trebuie sa aibă neapărat un nr de înregistrare? Dacă angajatorul ia cunoștință de notificarea mea abia luni, se considera ca am depășit perioada de proba, și sunt nevoit sa stau în preaviz? Mulțumesc
iulyt, utilizator
Da, acea notificare trebuie sa aibă neapărat un nr de înregistrare..astfel nu aveti cum sa dovediti ca ati depus=o ... nu intrati in preaviz decat daca va depuneti demisia printr-o noua cerere.
Am înțeles,mulțumesc.