Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua, am lucrat in Austria citeva luni, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua, am lucrat in Austria citeva luni, contractul meu de ...

buna ziua, am lucrat in Austria citeva luni, contractul meu de munca a fost incalcat pentru ca am muncit suplimentar in fiecare luna, nu am fost platita pentru aceste ore, am fost supusa discriminarilor, etc..Unde as putea sa raportez aceste abuzuri, exista precedente in Romania?Multumesc.
Cim cu cine l-ati semnat, angajator din tara sau din Austria?
din Austria
Ce trebuie să facă un cetăţean român pentru a-i fi respectate drepturile dacă angajatorul l-a concediat fără motiv sau nu i-a platit salariul la timp
[ link extern ] /
multumesc, o sa contactez ArbeiterKammer, eram interesata daca exista alte persoane care au avut litigii si cum au procedat, din pacate oamenii nu se lupta pentru drepturile lor, renunta prea usor si atunci bineinteles ca nu se va schimba nimic in atitudinea angajatorilor.