avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contract intership - mod calcul
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contract intership - mod calcul

Cintract intership: Pentru un contract de intership cu 2 ore/zi indemnizatia este 412 lei, iar CAS=103, CASS=21, impozit=27, net =241?Multumesc anticipat pentru raspuns.
Ultima modificare: Joi, 5 Octombrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: valentinaanghel , utilizator 15:43, 13 Octombrie 2023
Nu aveti un raspuns?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii 2016 pentru contract de mandat asociatie de proprietari emaio emaio Buna ziua. As dori sa stiu ce contributii se platesc in 2016 pentru contractele de mandat pentru o asociatie de proprietari, pentru presedintele asociatiei, ... (vezi toată discuția)
Cum se impoziteaza salariile la privat ?! ContSters312241 ContSters312241 Buna ziua, Va rog respectuos sa-mi explicati si mie de ce in fiecare luna pe fluturasul de salariu imi scrie Realizat 100%.....echivalent cu suma 1250 lei iar ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de odihna neefectuat rusualexandra rusualexandra Buna ziua, Am rugamintea de a da un exemplu de calcul concediu neefectuat, pentru un salariat care pleaca si nu si-a efectuat concediu de odihna. Multumesc ... (vezi toată discuția)