Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase gaze, iar ...

Buna ziua

M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase gaze, iar locatarii nu sunt de acord sa isi instaleze repartitoare, astfel administratorul nu mai pune aceste repartitoare (prin firma specializata).
Eu vreau sa imi pun repartitoare. Cum pot proceda in acest caz.
Am un copilas minor.
Va rog sa ma indrumati.
Multumesc
Repartitoarele sunt pentru calorifere.
Poate doriti contor de gaze..?
Repartitoare ot calorifere. Doresc sa imi pun, dar nu stiu daca pot de unul singur, printr-o firma autoeizata, fara aprobarea administratorului?

vali m a scris:

Repartitoarele sunt pentru calorifere.
Poate doriti contor de gaze..?

Nici firmele nu va pun...vor sa fie 80%contorizati.
Asteptati pana la 01.01.2024 sa vedem daca se mai amana sau nu legea care obliga montarea lor.