avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase gaze, iar ...

Buna ziua

M-am mutat intr-un bloc, unde nu sunt trase gaze, iar locatarii nu sunt de acord sa isi instaleze repartitoare, astfel administratorul nu mai pune aceste repartitoare (prin firma specializata).
Eu vreau sa imi pun repartitoare. Cum pot proceda in acest caz.
Am un copilas minor.
Va rog sa ma indrumati.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 16:07, 16 Octombrie 2023
Repartitoarele sunt pentru calorifere.
Poate doriti contor de gaze..?
Repartitoare ot calorifere. Doresc sa imi pun, dar nu stiu daca pot de unul singur, printr-o firma autoeizata, fara aprobarea administratorului?

vali m a scris:

Repartitoarele sunt pentru calorifere.
Poate doriti contor de gaze..?

Nici firmele nu va pun...vor sa fie 80%contorizati.
Asteptati pana la 01.01.2024 sa vedem daca se mai amana sau nu legea care obliga montarea lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contoare caldura si gaze ContSters66930 ContSters66930 Buna ziua, Am achizitionat de curand un apartament intr-un bloc din capitala. Am luat legatura cu administratorul pentru ca as dori sa imi montez repartitoare ... (vezi toată discuția)
Instalare repartitoare 2024 Lara2024 Lara2024 Buna ziua, Sunt proprietar al unui apartament într un bloc la etajul 10, caloriferele întotdeauna sunt reci, cele de la parter sunt fierbinți, nu avem ... (vezi toată discuția)
Contor pt incalzirea termica reprooradea reprooradea Buna ziua ! Ma poate ajuta cineva cu sfaturi in legatura cu instalarea unui contor in apartament ? La sediul firmei , aflat in parterul blocului am dori sa ... (vezi toată discuția)