Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa îmi schimb sediul social în aceeași ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa îmi schimb sediul social în aceeași localitate

Buna ziua,
Vreau sa îmi schimb sediul social, în aceiași localitate. Trei întrebari:
1. Se poate schimba sediul social, la adresa unde este barul (firma)?
2. Ce acte sunt necesare?
3. Cat costa?
Multumesc
george-neagu, moderator
Desigur ca puteti schimba sediul social la alta adresa din aceasi localitate. In masura in care indepliniti formalitatile dvs o sa achitati doar taxa de publicare in monitorul oficial care se calculeaza in functie de numarul de caractere (128 lei/pagina de manuscris adica 2000 de semne inclusiv spatiile). In cazul in care apelati la un specialist veti plati si onorariul acestuia. Pentru depunerea dosarului la ONRC trebuie sa completati anumite formulare, precum si sa modificati actele interne ale societatii, dar si sa aveti dreptul de a folosi spatiul in baza unui act juridic.
Cornel Vasile, Consilier juridic