Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare pontaj electronic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare pontaj electronic

Firma la care lucrez detine un pontaj electronic pe baza de cartela. Angajații au obligația de a se ponta la intrare si iesire din firma precum si la pauza de masa.Intrebare:daca un angajat omite sa se ponteze la pauza de masa si se face corectie in sistem atunci exista posibilitatea ca la un control ITM sa fie vreo problemă?
Pentru cazurile in care isi uita cartela acasa exista formular pe care il semneaza atat angajatul cat si superiorul.
S_GABYTA_80, utilizator
Nu exista problema in cazul unui control ITM .