Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, O gravida minora de 16 ani, care va naste ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, O gravida minora de 16 ani, care va naste in noiembrie ...

Buna ziua,
O gravida minora de 16 ani, care va naste in noiembrie 2023, ce drepturi are? Nou nascutul va primi alocatia de aprox 600 lei pana la varsta de 2 ani?
Daca mama a frecventat scoala pana in iunie 2023, are dreptul la indemnizatie de crestere a copilului la fel ca si salariatele?
Da, are dreptul ... sa mearga la AJPIS sa i se spuna ce documente trebuie sa depuna.