Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Primesc citatie intr-un proces, pe vechiul nume, pe ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Primesc citatie intr-un proces, pe vechiul nume, pe care l-am ...

Primesc citatie intr-un proces, pe vechiul nume, pe care l-am schimbat in urma cu 2 ani. Ce trebuie sa fac?
Depinde ce doriti sa faceti mai departe. In mod normal ar fi un viciu de procedura, insa n as merge neaparat pe el daca adresa va este corecta si eventual sunteti identificata in dosar si cu un CNP. Nu este o practica curenta de a verifica daca persoana si a schimbat sau nu numele cat timp dureaza dosarele. Insa riscati sa nu va puteti face aparari si dosarul sa continue a se judeca cu dvs in lipsa. Prin urmare, daca obiectul procesului nu este important pt dvs il puteti lasa asa, daca insa e ceva ce va intereseaza faceti va la timp apararile.