avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ASOCIATIILE FAMILIARE PLATESC IMPOZIT FORFETAR?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ASOCIATIILE FAMILIARE PLATESC IMPOZIT FORFETAR?

BUNA ZIUA,
AM UN SRL LA TARA,FARA SALARIATI DOAR ASOCIAT UNIC, PENTRU CARE A TREBUIT SA FAC CARD DE CREDIT CA SA PLATESC IMPOZITUL FORFETAR.
AS VREA SA IL INCHID SI SA TREC PE UN ALT STATUT JURIDIC--ACELA DE ASOCIATIE FAMILIARA.
PUTETI SA IMI SPUNETI, VA ROG, DACA ACESTE ,A.F-URI PLATESC IMPOZIT FORFETAR?, SUNT OBLIGATE SA AIBE CONTABIL AUTORIZAT?
PT MENTINEREA ACELEIASI LOCATII, MAI TREBUIESC AUTORIZATII NOI DE LA :ELECTRICA, MEDIU, SANITAR-VETERINAR?
MULTUMESC.::(
Cel mai recent răspuns: tolanita , utilizator 11:42, 30 Ianuarie 2010
multumesc inca o data, teoretic nu pare a fi asa costisitor la buzunar...,pana ma voi uita pe site-ul recomandat de dvs.
preturi cam intre 400 si 2000 lei . succes
#-Doamneeee,si minima este dureros de mare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urmari nedepunere bilant ana_lov3s_u ana_lov3s_u Am auzit ca tarifele expertilor contabili sunt f mari pt semnarea bilantului iar firma mea a fost tot timpul in pierdere...Daca nu depun bilantul pe anul ... (vezi toată discuția)
Costuri onrc privind suspendarea sau dizolvarea firmei! CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT :-/Ce costa mai putin? Sa suspend firma sau sa o dizolv? Din cate stiu suspendarea unei societati comerciale costa in jurul a 250 RON la ONRC. Pentru ... (vezi toată discuția)
Exista posibilitatea inchiderii automate a unui s.r.l. prin lipsa de activitate? odoina2 odoina2 In noiembrie 2003 am infiintat o firma care a functionat efectiv pana in 2008, iar de la apariatia impozitului forfetar n-am mai facut absolut nimic pe firma. ... (vezi toată discuția)