Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, M-am pensionat din invatamant in octombrie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, M-am pensionat din invatamant in octombrie 2020.Vreau ...

Buna ziua,
M-am pensionat din invatamant in octombrie 2020.Vreau sa stiu daca orele lucrate in invatamant peste norma, in perioada 1990 si 2001, vor fi luate in calcul la recalcularea pensiei dupa noua lege a pensiilor? In perioada aceasta in statele de plata nu apareau defalcate procentele din impozit care mergeau spre casele de pensii.
Sa asteptam sa vedem ce prevederi va avea noua lege pe aceasta speta. dupa promulgare.