Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua Știu cine ceva despre o firma de investii ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua Știu cine ceva despre o firma de investii numita GAP ...

Buna ziua
Știu cine ceva despre o firma de investii numita GAP Investements ltd din UK ?
Am investit cu aceasta firma 3800 euro intru un pachet de acțiuni la Tesla de unde mi au pus pe cont un profit de 1500 euro,acum vor sa investesc 12500euro intr un pachet de acțiuni la Lamborghini-listeaza pt prima data acțiuni public.
Când i am întrebat dacă pot scoate niste bani de pe cont au zis că nu pot decât 200 euro și treptat aceasta sumă va creste.
Știe cineva ceva?
Stimati useri , judecati si singuri , profitul ( sau pierderea ) din actiuni in perioada scurta nu poate veni decat din cresterea pretului acestora . Se poate gasi pe internet pretul actiunilor zilnic , nu mai credeti toate nazbatiile . Sunt doar niste infractori , nimic altceva , care “ pescuiesc “ diferiti fraieri . Si pot fi de oriunde din lume . Ia , ganditi-va , va dati - intr-un final - seama ca ati fost escrocati , si reclamati la politie , iar infractorul e din Etiopia ( de exemplu ) , cam ce credeti ca mai puteti rezolva ? NU exista castiguri mari si rapide , nu sunt decat manevre care exploateaza dorinta oamenilor de imbogatire rapida si fara efort . Fireste ca sunt insistenti , de ce n-ar fi ? nu-i costa decat niste mesaje ... Iar contul dvs. la ei - nu este decat o pagina , incercati sa va scoateti acei bani si veti vedea ca nu puteti , sau puteti foarte putini , mult mai putin decat ati “ investit “ , si asta doar atat cat sa va castige increderea si sa va convinga sa investiti in plus . Vreti sa investiti bani in actiuni ? mergeti la o societate serioasa de investitii , daca nu din tara , macar din UE , va dau si consiliere , aveti si siguranta ca , in caz de frauda ( dar riscurile sunt minime ) aveti cum sa-i trageti la raspundere . PS . Asemenea mesaje , pe orice cale ar veni , prudent este sa nici nu le deschideti , ci sa le stergeti direct , pentru ca pot contine virusi .

CHKa, utilizator
Nu ați investit nimic și nu ați câștigat nimic ci doar ați fost victima unei tepe..
Din pacate, da. Bani pierduti. Dupa ce au facut un calcul de rentabilitate la 2 zile de la depunerea sumei mi ime au venit cu propunerea de a investi 5000 euro. Nu am foat de acord. Din acel moment au blocat contul.
Am incercat sa iau legatura cu cei 2 reprezentanti, Lilian Antonescu si Madalin Neagu. Am.primit numai raspunsuri in bataie de joc.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu ați investit nimic și nu ați câștigat nimic ci doar ați fost victima unei tepe..

gutab, utilizator
Din pacate informatia aceasta, la mine a ajuns prea tarziu. Si mi-am luat-o.
Ca detaliu, contul se deschide, cu banii virati din Revolut intr-un cont al firmei Matrollo. Conntul la GapInvest este deschis de catre "broker". Cu un user descris de ei ai cu adresa de recuperare a parolei a lor. Daca este permis pot transmite si numerele de tel ale celor 2 pentru a nu mai pica si altii in aceeasi plasa.

CHKa a scris:

Stimati useri , judecati si singuri , profitul ( sau pierderea ) din actiuni in perioada scurta nu poate veni decat din cresterea pretului acestora . Se poate gasi pe internet pretul actiunilor zilnic , nu mai credeti toate nazbatiile . Sunt doar niste infractori , nimic altceva , care “ pescuiesc “ diferiti fraieri . Si pot fi de oriunde din lume . Ia , ganditi-va , va dati - intr-un final - seama ca ati fost escrocati , si reclamati la politie , iar infractorul e din Etiopia ( de exemplu ) , cam ce credeti ca mai puteti rezolva ? NU exista castiguri mari si rapide , nu sunt decat manevre care exploateaza dorinta oamenilor de imbogatire rapida si fara efort . Fireste ca sunt insistenti , de ce n-ar fi ? nu-i costa decat niste mesaje ... Iar contul dvs. la ei - nu este decat o pagina , incercati sa va scoateti acei bani si veti vedea ca nu puteti , sau puteti foarte putini , mult mai putin decat ati “ investit “ , si asta doar atat cat sa va castige increderea si sa va convinga sa investiti in plus . Vreti sa investiti bani in actiuni ? mergeti la o societate serioasa de investitii , daca nu din tara , macar din UE , va dau si consiliere , aveti si siguranta ca , in caz de frauda ( dar riscurile sunt minime ) aveti cum sa-i trageti la raspundere . PS . Asemenea mesaje , pe orice cale ar veni , prudent este sa nici nu le deschideti , ci sa le stergeti direct , pentru ca pot contine virusi .

Oare nu se sesizeaza nimeni din autoritatile romane?
GAP INVEST! Furt, inselaciune, inselatorie, escrocherie.
Nu dati curs solicitarilor.
Odata banii luati nu se mai intorc. In niciun fel sau cu costuri foarte mari.