avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie rectificativa pe 2021 - recipisa cu ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie rectificativa pe 2021 - recipisa cu atentionare

Buna ziua, trebuie sa declar un venit din tranzactii la bursa pe 2021. Am completat declaratia dclUnica_2022_05012022 prin rectificarea capitolului 1. Cand am depus declaratia, am primit o atentionare cum ca "Baza anuala de calcul a CAS (27600) trebuie sa fie >= (30600)". Dar m-am uitat si salariul minim pe 2021 a fost 2300 RON. Asta inseamna 27600 pe an. Stiti cumva cu cine ar trebui vorbit? Aceeasi recipisa arata ca nu au fost erori de validare. Multumesc!

Alte discuții în legătură

Declaratie unica pfi Alina Constantin Alina Constantin Buna ziua, Am SPV-UL activat si dupa nenumarate incercari nereusite de depunere a Declaratiilor Unice ( Rectificativa pentru 2018 si Veniturile Estimate ... (vezi toată discuția)
Rectificativa d112 cornelusha cornelusha Buna dimineata, incepand cu 01.02.2013 indemnizatia mi-a fost marita.In D112 la Sectiunea A nu am modificat suma datorata nici la impozitul pe venit si nici ... (vezi toată discuția)
Decl.112-pierduta kinga79 kinga79 Vineri am primit o notificare de la finante, ca nu am depus declaratia.Azi am fost la ei, cu copia de la decl care am depus in 23 februarie..dar la ei nu ... (vezi toată discuția)