Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA E-FACTURA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

E-FACTURA

Buna ziua,

De la 01 ianuarie este obligatorie incarcarea E-FACTURA si pentru facturile emise de o persoana juridica din Romania catre persoane juridice din afara Romaniei?

Sau doar pentru facturile emise catre persoane juridice din Romania.

Va multumesc!

george-neagu, moderator
daca livrarea bunurilor sau prestarea are loc pe teritoriul Romaniei se va transmite si acelea emise catre o persoana juridica straina.

Exceptie fac livrarile si prestarile intracomunitare .