Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CNPAS a facut apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CNPAS a facut apel

Buna ziua
Am castigat pe fond pentru recalcularea pensiei. Casa de pensii a facut apel. Ca intimat, ce documente trebuie sa prezint instantei si in ce termen ?
Multumesc
romeo bratu, utilizator
În principal combateți prin întâmpinare motivele de apel formulate de instituție.Daca aveți înscrisuri relevante le depuneți, odată cu întâmpinarea,înainte de primul termen.etc..Oricum în întâmpinare precizați ce probe doriți sa fie administrate..
Va multumesc, am angaja un avocat
Orice institutie este obligata ss formuleze căile de atac legale.Dupa comunicarea apelului formulați întâmpinare în care faceți sparari la susținerile apelantului.Depuneti acte doar daca ați obținut ceva nou în rest nu sunteți obligat sz depuneți nimic procesul urmând a se judece în baza probelor de la prima instanta..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc, intampinare a fost facuta, sedinta este pe 8 februarie 2024