Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma angajez sau sa ...

Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma angajez sau sa reprezint.Mulțumesc anticipat!
Consilierul juridic poate să fie numit în functie sau angajat în munca, în condițiile legii.

Consilierul juridic numit în functie are statutul functionarului, potrivit functiei și categoriei acesteia.

Consilierul juridic angajat în munca are statut de salariat.