avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma angajez sau sa ...

Sunt și eu consilier juridic și as dori sa ma angajez sau sa reprezint.Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:02, 21 Ianuarie 2024
Consilierul juridic poate să fie numit în functie sau angajat în munca, în condițiile legii.

Consilierul juridic numit în functie are statutul functionarului, potrivit functiei și categoriei acesteia.

Consilierul juridic angajat în munca are statut de salariat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate fi incadrat un consilier juridic intr-o unitate de stat ... dana manea dana manea Poate fi ]ncadrat un consilier juridic intr-o unitate de stat in baza unui contract de prestari servicii? Mentionez ca postul respectiv este de natura ... (vezi toată discuția)
Conventie civila clls clls Un jurist se poate angaja in cadrul unei societati cu conventie civila? Aceasta conventie poate fi incheiata pe o perioada determinata, pentru rezolvarea unei ... (vezi toată discuția)
Contract nac nac Buna ziua! Se poate incheia un contract de colaborare sau de prestari servicii intre o primarie si un jurist (consilier juridic)? Multumesc! (vezi toată discuția)