Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajatorul are 110 salariati, are CCM la nivel de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajatorul are 110 salariati, are CCM la nivel de unitate.In ...

angajatorul are 110 salariati, are CCM la nivel de unitate.In CCM scrie ca se acorda tichete salariatilor, dar nu sctie nimic de suma.Asa ca le acorda lunar dar nu la valoare maxima. Angajatorul nu vrea sa fie trecuta valoarea tichetelor acordate salariatilor,in CCM, pt a nu fii obligat sa acorde lunar suma scrisa acolo.
Este legal, sa nu se specifice in CCM, valoarea si sa le acorde in fiecare luna, dupa cum considera el(ca valoare)?
daca asa s-a negociat, atunci nu aveti cum sa-i impuneti o anumita valoare.