Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate avea un PFA cat timp esti angajat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate avea un PFA cat timp esti angajat?

Se poate avea un PFA cat timp esti angajat? Context: Lucrez ca programator si pentru extra venit as lucra part-time sau PFA/SRL sau pe platforme de freelancing. Este posibil? Angajatorul curent o sa comenteze avand in vedere ca as face tot programare pentru part-time?
george-neagu, moderator
Pentru a avea ce comenta angajatorul, trebuie fie trecut ceva în contractul dumneavoastră de munca cu el prin care sa va fie interzis acest lucru. Atâta timp cât nu e, puteți sa va înființați pfa.