Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna seara, daca cineva gaseste un telefon si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna seara, daca cineva gaseste un telefon si transfera banii ...

Buna seara, daca cineva gaseste un telefon si transfera banii de pe card pe cardul sau, cu ce se poate pedepsi? a trecut aproape un an si e inca in proces, tin sa mentionez ca eu am banii pentru ai inapoia
Aici sunt vreo 3 infracțiuni: furt, accesul ilegal la un sistem informatic și efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos. Bine ar fi să se dea banii înapoi, pentru că pedeapsa este cu închisoarea. Și așa, chiar dacă se plătește prejudiciul, se va da o condamnare cu închisoare, poate cu suspendare, aceasta depinzând de mai mulți factori.
Banii trebuie dați înapoi în timpul procesului nu după soluționarea acestuia.Mergi.la un av nu te culca pe o ureche asa cum ai știut sa faci o
șmecherie " fa și un lucru înțelept pt tine..