Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua ... mi s-a pus o proprire pe conturi din ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua ... mi s-a pus o proprire pe conturi din cauza amenzilor ...

Buna ziua ... mi sa pus o proprire pe conturi din cauza amenzilor problema este ca mi sau virat niste bani de catre angajator pentru combustibil dar nam putut plati pentru ca banca mia blocat bani ... am mers la primarie sa completez un formular ceva precum ca imi iau angajamentul de a achita lunar o anumita suma pentru finalizarea amenzilor ... problema este ca cei de la primarie au spus ca nu pot ridica proprirea de pe conturi pana nu achit toata suma care o am de plata ... eu nu pot achita toata suma respectiva din cauza ca mai am si familie si copil si mai ales ca sunt singurul cu venit ... cum pot anula aceea proprire de pe conturi ? Multumesc
Buna ziua, sunt supuse popririi in limitele legale toate veniturile care ca intra in cont cu mici exceptii la care nu se incadreaza situatia descrisa de dvs. Pentru a anula poprirea sau executarea silita trebuie sa faceti contestatie la executare in 15 zile de la data la care vi s-a comunicat actul pe care il contestati. Angajamentul de plata/esalonarea nu suspenda executarea, deci poprirea ramane in fiinta.