Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA - diploma de specialitate in domeniu ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA - diploma de specialitate in domeniu sau nu

Buna ziua,

Am nevoie de putin ajutor din partea voastra.
Imi doresc sa deschid un PFA pe cod caen 7420 Activitati fotografice, insa eu nu am studii de specialitate in domeniu, tot ce stiu e invatat pe cont propriu. La infiintare e nevoie de o diploma care atesta cunostintele in domeniul fotografiei, sau orice diploma de studii superioare este ok?
Se cer, daca este cazul, copii certificate olograf de pe documentele care atestă pregătirea profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale .
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am cautat informatia pe link-ul dat aici dar nu am găsit, si nu imi este clar dacă pt codul caen specificat e nevoie sau nu de documente care atesta pregatirea profesionala în domeniul foto. Puteți va rog sa îmi dați mai multe informații?
RamonaBG, utilizator