Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. In firma noastra, din cauza dificultatilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. In firma noastra, din cauza dificultatilor economice, ...

Buna ziua. In firma noastra, din cauza dificultatilor economice, s-a hotarat incetarea activitatii si inchiderea punctului de lucru. Pentru cei doi salariati pe care ii avem vom face actele pentru somaj. Intrebarea este daca in acest caz este necesara emiterea notificarii de 20 zile lucratoare.
Ar fi bine sa emiteti si sa le comunicati decizia de intrare in preaviz pentru inchiderea punctului de lucru.