Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... De cate ori vom mai fi citati pana la o hotarare?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

De cate ori vom mai fi citati pana la o hotarare?

Buna ziua, am formulat o cerere de chemare in judecata, parat asociatia de proprietari, pentru anulare Proces Verbal AG. Am primit primul termen in aprilie 2024. Dovezile sunt clare, dupa parerea mea, nu s-a respectat procedura de convocare si reconvocare iar hotararile incalca legea. Cam cat dureaza si cate termene vor mai fi pana la o hotarare?
gev, utilizator
Nu avem de unde sa stim ce va decide instanta de judecata.
Depinde de probele care vor fi administrate,de apărările făcute de partea adversa etc.Nu există reguli fixe privind durata,nr de termene,,etcetc.Csnd întrați în, ,,malaxorul"justitiei orice calcule privind durata sunt ipotetice..