Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract retroactiv prestari servicii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract retroactiv prestari servicii

Buna ziua
Am inceput sa lucrez (sunt PFA) cu un client nou din ianuarie 2023 si am emis mai multe facturi lunare de atunci. Am omis din lipsa de timp insa sa fac un contract cu el (trebuie sa redactez un contract in engleza).

Pot sa intru in legalitate cu un contract care sa acopere si facturile emise pana acum? Adica sa scriu in contract ca e valabil retroactiv de la 1 ianuarie 2023, desi e semnat luna asta?

multumesc.
da se poate