avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA E ceva în neregula la facturi?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

E ceva în neregula la facturi?

Buna seara,
Am o întrebare, am eliberat în decurs de 2 luni, facturi, acuma am observat că la data livrării facturii este gresit anul, in loc de anul 2023 este trecut anul 2020,data emiterii este buna, doar data livrării este greșită.
Se mai poate face ceva?
Ce se întâmplă în cazul unui control? Ce se întâmplă cu cei la care am emis facturile?
Va mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 7 Decembrie 2023
george-neagu, moderator
ei sigur le-au inregistrat la data de acum in 2023 daca nu v-au semnalat pana acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am emis o factură pentru prestări servicii alsantcalsan alsantcalsan Buna ziua, Am emis o factură pentru prestări servicii fără T.V.A pentru un client din UE care la data emiterii facturii nu era înregistrat în ... (vezi toată discuția)
Control rambursare tva vlad.aurelia vlad.aurelia In urma unui control pentru rambursare de tva,a fost dat jos tva in valoare de 1000 lei aferent unei facturi de avans din octombrie 2010 pentru achizitionarea ... (vezi toată discuția)
Tva TEI TEI Am de recuperat TVA (rezultat de la factura ce reprezinta o taxa de arbitraj) Intre timp recuperez TVA-ul dar la primul control ANAF ma obliga sa-l returnez ... (vezi toată discuția)