Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Afir întreprindere individuala si persoana fizica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Afir întreprindere individuala si persoana fizica

Bună dimineața
Am o cunoștință care a accesat fonduri europene pe întreprindere individuala insa a avut ceva probleme si trebuie sa înapoieze o suma de bani.
S-a angajat si ar vrea sa stie daca i se poate pune poprire pe salariu, dacă are de înapoiat banii catre afir.
Mulțumesc frumos
ndrrl, utilizator
Da. O sa i se retina din venitul salarial în contul acelei datorii.
Chiar dacă e persoana fizica si fondurile au fost accesate pe întreprindere individuala?
Da. Nu se întâmplă acest lucru dacă era SRL.
Va mulțumesc frumos