Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bărbat nascut la 02.05.1960, am adeverinta cu o ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bărbat nascut la 02.05.1960, am adeverinta cu o localitate care ...

Bărbat nascut la 02.05.1960, am adeverinta cu o localitate care a fost poluata, când pot ieși la pensie la limita de vârstă.
A împlinit în mai 63 de ani poate ieși la pensie la limita de vârstă? Dacă se scad cei 2 ani de poluare din 65 ani poate ieși la limita de vârstă?

Carp Mircea a scris:

După actuala lege nu îndeplinește condiția de vârstă.Varsta este de 63 ani.

BarbuViorica, utilizator
Are stagiul complet de 35 ani de cotizare`?