avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suma respectelor ! Am cumpărat acum 8 ani un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suma respectelor ! Am cumpărat acum 8 ani un apartament care ...

Suma respectelor ! Am cumpărat acum 8 ani un apartament care avea balconul cu bucătăria impreuna ( s-a practicat in timpurile respective unirea cu balconul ) dar nu am găsit in teancul de foi nici o evidentă de construcție. Acum vecinii când renovez pot zice ca am spart peretele . Ce e de făcut ? Ma apuc sa zidesc inapoi, s-a luat cam 2 metri din peretele de rezistența, s a lăsat grinda de sus toată și stau la ultimul etaj. Ce e de făcut ? Mulțumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Desființare zid dintre bucătărie și balcon Ioana402 Ioana402 Bună ziua, Am cumpărat recent un apartament într-un bloc vechi și ne-am apucat de renovări. Bucătăria nu are geam, geamul de la bucătărie fiind de ... (vezi toată discuția)
Fereastra bucătăriei în balconul apartamentului vecin giulia1973 giulia1973 Bloc construit în anii 60. Fereastra (dubla) de la bucătăria mea dă în balconul vecinului. Balconul vecinului are aprox. 6 metri lungime, într-o parte ... (vezi toată discuția)